Svá upozornění budete mít v administraci a můžete s nimi pracovat, komentovat je a ukládat si k nim všechny své aktivity.





Se šikanou nebo vylučováním z kolektivu se setkává 85 % žáků. Díky Nenech to být – online schránce důvěry, může žák či rodič anonymně upozornit na jakýkoliv problém a usnadnit tak škole jeho řešení. Přidejte se k více než 2 000 školám, které to nenechávájí být.
Svá upozornění budete mít v administraci a můžete s nimi pracovat, komentovat je a ukládat si k nim všechny své aktivity.
Registrace školy
Napište si o demo, nebo školu rovnou sami zaregistrujte.
Nastavení
Nastavte si administraci i řešitele podle potřeb vaší školy.
Zapojení žáků
Dejte všem ve škole vědět, že se vaše škola zapojila, a že se na vás mohou skrze NNTB obrátit.
Řešení upozornění
Přijatá upozornění máte po ruce v administraci. S jejich řešením vám pomohou i naše materiály.
Projektu jsem udělila osobní záštitu, protože si velmi cením toho, že za ním stojí samotní mladí lidé. Věřím, že se i díky tomuto projektu podaří pomáhat obětem šikany ve školách, které se tak mohou tomuto nežádoucímu jevu úspěšněji bránit.
Jsem přesvědčen, že odhalování skrytého světa šikan prostřednictvím elektronické schránky důvěry je již nyní velkým přínosem. Je nutné dále toto účinné a bezpečné monitorování situace rozvíjet a zkvalitňovat. Přijetím odborné garance tohoto projektu jsem vyjádřil pozitivní postoj k vizi a dosavadní činnosti tvůrců NNTB.
Jako školský ombudsman se občas setkávám s bezradností dětí i rodičů, jak řešit začínající šikanu ve třídě nebo ve škole. Projekt Nenech to být je pro všechny bezradné dobrým pomocníkem. Důležité je, aby se o projevech šikany vědělo. A to co nejdříve, v počátcích. Ne až se projeví například fyzickým napadením oběti. Jedině včasné odhalení šikany a její řešení dříve, než se rozroste, je efektivní. Proto projektu fandím.
Projekt podporuji maximálně, protože je velmi smysluplný, je vytvořený na základě principu tzv. peer působení, takže je žákům forma blízká a myslím si, že ji budou využívat (a o to více, pokud uvidí, že na základě jejich "hlášení" se opravdu odehrává řešení situace), žáci chtějí být anonymní a zde mají možnost ovlivnit situaci, aniž by museli konkrétně a osobně vystoupit, učíme je tím nebýt lhostejný k tomu, co se kolem nás děje.
Všechno to začalo šikanou na základní škole. Tři spolužáci, Jan Sláma, David Špunar a Pavel Ihm znali oběť, znali agresory, ale sami se podle svých slov ocitli v tzv. mlčící většině. O šikaně věděli, ale nic nepodnikli, báli se.
EY
Vítězem národního finále mezinárodní soutěže začínajících kreativních firem Creative Business Cup, kterou organizuje agentura CzechInvest, se stala společnost FaceUp. Firma, která vyvinula aplikaci pomáhající obětem šikany, zvítězila mezi devíti finalisty. Porota vybrala vítěze dnes večer v brněnské Industře. FaceUp bude reprezentovat Česko na globálním finále soutěže v Kodani.
Jan Sláma
Rok 2020 pro nikoho nebyl snadný. Ale, ač nás zavření škol upřímně zaskočilo, otevřely se nám nové dveře do dalších organizací, kde Nenech to být taky může pomoci. V průběhu posledního roku jsme potkávali mnoho lidí z českých a zahraničních firem, HR oddělení či Compliance manažerů, kteří volali po snadném řešení nadcházející směrnice EU a zároveň pomoci pro své kolegy.
Lenka Stawarczyk