Tohle jsme my a náš příběh

Heart Icon

Náš příběh

Jak projekt NNTB vznikl a proč to děláme
Team Icon

Tým NNTB

S kým se u nás můžete potkat
Donation Icon

Nadační fond Nenech to být

Jak pomáháme a jak nás můžete podpořit

Jak to všechno začalo

FaceUp Founders

Naši zakladatelé Honza Sláma, David Špunar a Pavel Ihm se setkávali se šikanou už na základní škole. Hlavně v roli mlčící většiny, které se situace nelíbila, ale bála se ozvat. Rozhodli se proto pomoct vrstevníkům, kteří se ocitnou v podobné situaci. V 17 letech vytvořili webovou a mobilní aplikaci Nenech to být, pomocí které mohou děti snadno, bezpečně a anonymně upozornit na šikanu a další druhy rizikového chování konkrétní osobu ve škole, která jim pomůže.

Za 4 roky od spuštění se do platformy zapojilo 1 800 škol, začala pomáhat v několika státech světa a děti pomocí ní odeslaly 8 000 upozornění na šikanu, kyberšikanu, sexuální obtěžování, vydírání, sebepoškozování, fyzické násilí a další trápení, které jejich spolužáky denně potkává.

V průběhu roku 2020 se začaly ozývat firmy a další organizace s tím, že by také podobnou platformu uvítaly. A to jak pro potřeby budování bezpečné firemní kultury, tak jako compliance a whistleblowingový nástroj. Proto jsme platformu upravili tak, aby sedla dobře i firemnímu prostředí a pomohla se snadným řešením zákona o ochraně oznamovatelů.  Nyní NNTB využívají tisíce organizací ze čtyř světadílů.

Zaujali jsme v médiích

Forbes Logo
CT Logo
iDNES Logo
DVTV Logo
Seznam Logo

Koho najdete v čele našeho týmu

Jan Slama Photo.
Honza Sláma
CEO, který stojí v čele naší firmy
David Spunar Photo
David Špunar
COO, díky kterému se prosazujeme i v zahraničí
Pavel Ihm Photo
Pavel Ihm
CTO, který vede vývoj produktu
Lenka Stawarczyk Photo
Lenka Stawarczyk
CMO, díky které jsme vidět a slyšet
Zbynek Pechr Photo
Zbyněk Pechr
CSO, který má naše klienty na prvním místě

Nadační fond Nenech to být

Věříme, že dospělí, kteří se nebojí ozvat, se formují už v dětství. Chceme proto pokračovat v poslání, které nás k tvorbě platformy přivedlo: šířit osvětu mezi dětmi i školami a bojovat se šikanou. Proto naše komerční aktivity přispívají na provoz našeho Nadačního fondu, který se věnuje osvětě a prevenci. Učíme děti, aby nebyly ke svému okolí lhostejné a nenechávaly šikanu být.

Obdobně se také snažíme přispět k boji proti domácímu násilí a spojujeme síly s českými intervenčními centry, které lidem v těžké situaci pomáhají. Více zjistíte na Nenech.se

  • Naše osvětové kampaně zasahují stovky tisíc dětí.
  • Každé dítě má mít možnost bezpečně požádat o pomoc. Proto je naše základní verze NNTB pro školy zdarma.
  • Za první 4 roky jsme obdrželi 8 000 upozornění od dětí z celé ČR.
  • Jsme od studentů pro studenty. Za NNTB stojí chuť pomoct našim vrstevníkům.

Komu už jsme pomohli

Projekt NNTB využívá naše škola dlouhodobě. Jedná se o velmi užitečný nástroj, díky kterému máme okamžitou informaci o situaci, vyžadující zásah speciálního pedagoga, preventisty sociálně patologických jevů, třídního učitele nebo vedení školy. Nejčastěji díky NNTB zaznamenáme případy, kdy se dítě necítí ve třídě dobře, je kolektivem vyřazováno, nechodí rádo do školy. Díky tomu, že informaci máme ihned, vstupuje do řešení primárně třídní učitel, který buď vyřeší podnět sám nebo ve spolupráci s výše uvedenými kolegy. NNTB je pro nás zcela nepostradatelný projekt a nedílná součást našeho školního života.

Student Icon

PaedDr. Luboš Rýdlo

Ředitel ZŠ a MŠ Nehvizdy

Náš Filípek (10) chodil domů smutný, kvůli chování svých spolužáků. Trápilo ho to, ale aby zapadl, často se choval jako ostatní. Když začalo docházet i k fyzickému násilí, odmítal do školy chodit. Na internetu jsem poté narazila na aplikaci NNTB. Několik týdnů jsem váhala, ale když přišel s tím, že už ho do školy nikdy nedostaneme, odeslala jsem upozornění. Druhý den si se mnou paní učitelka domluvila schůzku, na kterou přišla i školní psycholožka a věci se daly do pohybu. Je to teprve pár týdnů a Filda chodí domů spokojený. Do třídy pravidelně dochází paní psycholožka a upevňuje vztahy. Je to pro mne zázrak.

Heart Icon

Maminka Filípka

Líbí se vám, co děláme? Domluvte si demo a vše si ukážeme.