Tohle jsme my a náš příběh

ikona srdce.png

Náš příběh

Jak projekt NNTB vznikl a proč to děláme
Team Icon

Tým NNTB

S kým se u nás můžete potkat
Donation Icon

Nadační fond Nenech to být

Jak pomáháme a jak nás můžete podpořit

Jak to všechno začalo

FaceUp Technology founders

Naši zakladatelé Honza, David a Pavel se setkávali se šikanou už na základní škole. Hlavně v roli mlčící většiny, které se situace nelíbila, ale bála se ozvat. Rozhodli se proto pomoct vrstevníkům, kteří se ocitnou v podobné situaci. V 17 letech vytvořili webovou a mobilní aplikaci Nenech to být, pomocí které mohou děti snadno, bezpečně a anonymně upozornit na šikanu a další druhy rizikového chování konkrétní osobu ve škole, která jim pomůže.

Za 4 roky od spuštění se do platformy zapojilo 1 800 škol, začala pomáhat v několika státech světa a děti pomocí ní odeslaly 8 000 oznámení o šikaně, kyberšikaně, sexuálním obtěžování, vydírání, sebepoškozování, fyzickém násilí a dalším trápení, které jejich spolužáky denně potkává.

V průběhu roku 2020 se začaly ozývat firmy a další organizace s tím, že by také podobnou platformu uvítaly. A to jak pro potřeby budování bezpečné firemní kultury, tak jako compliance a whistleblowingový nástroj. Proto jsme platformu upravili tak, aby sedla dobře i firemnímu prostředí a pomohla se snadným řešením zákona o ochraně oznamovatelů.  Nyní NNTB využívají tisíce organizací ze čtyř světadílů.

Zaujali jsme v médiích

Logo DVTV
Logo Idnes
Logo Czechcrunch
Logo ČT
Logo Forbes
Logo Seznam whistleblowing user
Logo IOL News
Logo SABC News whistleblowing user
Logo Huis genoot whistleblowing user
Logo CNN Prima whistleblowing user

Kdo stojí v čele Nenech to být

CEO Jan
Honza Sláma,
který stojí v čele naší firmy
COO David
David Špunar,
který nás prosazuje v zahraničí
CTO Pavel
Pavel Ihm,
který vede vývoj systému
Sales team Zbynek
Zbyněk Pechr,
který pečuje o naše klienty
CNO Helena
Helena Ježková,
díky které jsme vidět a slyšet

Nadační fond Nenech to být

Věříme, že dospělí, kteří se nebojí ozvat, se formují už v dětství. Chceme proto pokračovat v poslání, které nás k tvorbě platformy přivedlo: šířit osvětu mezi dětmi i školami a bojovat se šikanou. Proto naše komerční aktivity přispívají na provoz našeho Nadačního fondu, který se věnuje osvětě a prevenci. 

Učíme děti, aby nebyly ke svému okolí lhostejné a nenechávaly šikanu být. Naše osvětové kampaně zasahují stovky tisíců žáků a díky firemním klientům můžeme poskytovat NNTB každé škole v ČR zdarma

Obdobně se také snažíme přispět k boji proti domácímu násilí a spojujeme síly s českými intervenčními centry, které lidem v těžké situaci pomáhají. Více zjistíte na Nenech.se

Komu už jsme pomohli

Reference_Rýdlo.png
PaedDr. Luboš Rýdlo
Ředitel ZŠ a MŠ Nehvizdy
Projekt NNTB využívá naše škola dlouhodobě. Jedná se o velmi užitečný nástroj, díky kterému máme okamžitou informaci o situaci, vyžadující zásah speciálního pedagoga, preventisty sociálně patologických jevů, třídního učitele nebo vedení školy. Nejčastěji díky NNTB zaznamenáme případy, kdy se dítě necítí ve třídě dobře, je kolektivem vyřazováno, nechodí rádo do školy. Díky tomu, že informaci máme ihned, vstupuje do řešení primárně třídní učitel, který buď vyřeší podnět sám nebo ve spolupráci s výše uvedenými kolegy. NNTB je pro nás zcela nepostradatelný projekt a nedílná součást našeho školního života.
Reference_Krajícová.png
Zuzana Krajícová
Maminka Filípka
Náš Filípek (10) chodil domů smutný, kvůli chování svých spolužáků. Trápilo ho to, ale aby zapadl, často se choval jako ostatní. Když začalo docházet i k fyzickému násilí, odmítal do školy chodit. Na internetu jsem poté narazila na aplikaci NNTB. Několik týdnů jsem váhala, ale když přišel s tím, že už ho do školy nikdy nedostaneme, odeslala jsem upozornění. Druhý den si se mnou paní učitelka domluvila schůzku, na kterou přišla i školní psycholožka a věci se daly do pohybu. Je to teprve pár týdnů a Filda chodí domů spokojený. Do třídy pravidelně dochází paní psycholožka a upevňuje vztahy. Je to pro mne zázrak.

Líbí se vám, co děláme? Domluvte si demo a vše si ukážeme.

E-BOOK ZDARMA: Stáhněte si kompletního průvodce whistleblowingem
NOVINKY O OCHRANĚ OZNAMOVATELŮ